Badplatsguiden

Vänern, Gaddesanna

Vänersborg, Västra Götalands län

Vänern, Gaddesanna – foto: Murgelgruff
Murgelgruff · CC BY-SA 4.0källa

Är dessa bilder från Vänern, Gaddesanna?

En del foton hämtas automatiskt och kan träffa fel plats. Hjälp andra badgäster genom att bekräfta. Logga in så väger din röst tyngre.

Möjlig bild på Vänern, Gaddesanna

hämtad automatiskt · ~3,2 km härifrån

Erik Andreasson · CC BY-SA 4.0 · källa

Har du en bättre bild på Vänern, Gaddesanna?

Många foton hämtas automatiskt och kan ibland visa fel plats. Har du ett eget foto härifrån hjälper du andra badgäster att hitta rätt — tack!

Logga in för att ladda upp en bild.

Om badplatsen

Gaddesanna vid Vänersborg är en populär badplats på vägen ut till Vänersnäs med en cirka 300 meter lång strand av sand och klippor. Vattnet är mycket långgrunt med sandbotten, vilket gör platsen lämplig för barn. Här finns toaletter, parkering med tillgänglighetsanpassade platser, kiosk och livräddningsutrustning. Närmaste busshållplats ligger en och en halv kilometer från stranden.

5-dygnsprognos

ons
Molnigt
23° /17°
5
tors
Lätt molnighet
29° /18°
7
fre
Lätt molnighet
18° /15°
7
lör
Lätt molnighet
19° /13°
6
sön
Lätta regnskurar
18° /14°
6

Bästa baddagen: tors · Prognos från SMHI

Egenskaper

Barnvänligt Klippbad Sandstrand Tillgänglighetsanpassat Toalett Parkering Kiosk

Karta

Rapportera läget

Hjälp andra badare — dela temperatur, hur mycket folk det är och om något särskilt händer.

Något särskilt?

Recensioner

Logga in för att skriva en recension.

Inga recensioner ännu — bli först!

Något fel eller saknas om Vänern, Gaddesanna? Tipsa oss så tar vi hand om det.Tipsa →

Liknande badplatser

Fler badplatser i Vänersborg

Utforska